Chociaż każdy chciałby móc zakupić auto w salonie samochodowym, jest to rozwiązanie bardzo drogie i niestety coraz bardziej nieopłacalne, a szczególnie płacąc gotówką pełną kwotę. Dodatkowo ciężko oczekiwać, aby zadowoliła nas podstawowa wersja wyposażenia pojazdu, a za każde dodatkowe udogodnienie należy słono zapłacić. Nie dziwi więc fakt, że klienci poszukują opcji, które mogą stanowić dobrą alternatywę – taką, która pozwoli poczynić pewne oszczędności. Atrakcyjny wydaje się być najem długoterminowy, w którym jesteśmy jedynie dzierżawcą, a nie posiadaczem auta. Dodatkowo, nie naszym zmartwieniem są obowiązki dotyczące eksploatacji i utrzymania samochodu.

Warto wiedzieć, że najem długoterminowy auta to wyjście skierowane nie tylko dla firm, które potrzebują szerokiej floty samochodów, ale też dla osób fizycznych. Naprzód wysuwa się tutaj szansa zaoszczędzenia pieniędzy i czasu, którego wiecznie nam brakuje, aby sprostać wszystkim obowiązkom. W wypadku użytkowania pojazdu w tym systemie, odpowiadamy tylko za jego ubezpieczenie oraz serwisowanie.

Z punktu widzenia korzystającego z wynajmu długoterminowego – najważniejsze aspekty

Każdy przedsiębiorca decydujący się na najem długoterminowy, z pewności doceni fakt, że jego firmowe wydatki będą zoptymalizowane. Wszystko z uwagi na fakt, iż opłata miesięczne może być wliczona do kosztów uzyskania przychodu, a dzięki temu nie ma możliwości, aby wyniknęły jakiekolwiek dodatkowe wydatki. Należy jednak mieć na uwadze to, że w największej mierze to długość umowy oraz prognozowany przebieg roczny auta, będzie mieć wpływ na wysokość comiesięcznej opłaty.

Podczas zakupu salonowego pojazdu płacąc gotówką, zawsze doświadczymy natychmiastowego spadku jego wartości, a kilkanaście procent jego początkowej ceny ulegnie spadkowi zaraz po wyjeździe z salonu. Jeśli jednak spojrzeć na wynajem długoterminowy samochodu to problem, który w ogóle dla nas nie istnieje. Tutaj nie jesteśmy właścicielami pojazdu, a tylko jego dzierżawcą, dlatego jeśli pragniemy posiąść go na własność, będziemy mogli wykupić go po zakończeniu umowy.

W naszym kraju spotkamy całą masę renomowanych serwisowych punktów, z których skorzystamy bezproblemowo, dzięki opcji długoterminowego wynajmu aut. Nie zaskoczą nas także żadne nieprzewidziane sytuacje, jak chociażby stłuczki i różne awarie, gdyż firma zapewnia nam dostęp do pojazdu zastępczego.

Dostęp do ogromnej liczby modeli samochodów!

Co ciekawe, wynajem długoterminowy dla osób fizycznych oraz dla firm, będzie w stanie przedstawić nam bardzo zróżnicowane oferty, co najwięcej będzie zależało od tego, na jaką firmę postawimy. Ma to odzwierciedlenie w tym, że spotkamy się z szerokim wachlarzem możliwości co do wyboru modelu auta. Będzie mógł to być potężny SUV, rodzinne kombi, kompaktowy miejski samochód, bądź też pojazd dostawczy. Może się zdarzyć, że największym zainteresowaniem cieszy się w naszym wypadku najwyższy segment aut, a wówczas ciekawą opcją będą oferty wynajmu samochodów luksusowych.

Recommended Articles