Każdy z nas widział ekran LED. W większych miastach otaczają nas niemal wszędzie, w mniejszych również możemy się na nie natknąć. Najczęściej wyświetlają się na nich ważne dla nas informacje – ceny, rozkłady jazdy, a także informacje o wydarzeniach kulturalnych, np. spektaklach oraz szereg różnorodnych reklam produktów i usług. Ale ekrany LED służą również do wielu innych rzeczy i są bardzo chętnie stosowane firmy różnych branż.

Ekrany LED we wnętrzach

Ekran LED wykorzystywany jest często w galeriach handlowych, w sklepach, ale również w biurach, zwłaszcza dużych firm. W galeriach wyświetlane są na nich reklamy, promocje i produkty, natomiast w biurach najczęściej służą do wyświetlania ważnych firmowych danych i następnie do ich analizy, często w większym gronie.

Ekrany LED na zewnątrz

Dzięki specyficznej budowie ekranów LED, można wykorzystywać je na zewnątrz, nawet w bardzo dużym nasłonecznieniu. Ekrany LED mogą być instalacjami stałymi lub instalacjami czasowymi. Świetnie sprawdzają się do wyświetlania reklam, promocji, do przedstawiania produktów, ale też do transmitowania wydarzeń kulturalnych lub sportowych. Wykorzystuje się je podczas różnych imprez sportowych czy kulturalnych, koncertów, kampanii czy targów.

Innowacyjne rozwiązania

Innowacyjne rozwiązania i oprogramowanie pozwala na sterowanie nawet daleko położonymi ekranami LED. Dzięki temu można mieć je pod pełna kontrolą cały czas. Ekrany Led mają także budowę modułową, co sprawia, że można je dowolnie konfigurować i montować na różnych obiektach. Mogą znaleźć się na biurowcach i wieżowcach, obiektach sportowych. Ekrany Led są bardzo tanie w eksploatacji, a ich zasięg i możliwości sprawiają, że są chętnie używane.

Proste i lekkie moduły

Niektóre ekrany LED są bardzo duże, inne składają się, jak już zostało wcześniej wspomniane, z lekkich i niewielkich modułów. Dzięki temu można składać je w bardziej lub mniej regularne formy i kształty. Dzięki temu z kolei mogą być montowane na różnych powierzchniach. Dzięki temu, że są one lekkie nie wymaga się budowania dla nich bardzo złożonych czy solidnych konstrukcji. Często można zamontować je na klasycznych aluminiowych profilach, albo po prostu można przywiesić je do ściany. Oczywiście, im większy moduł, tym zabezpieczenia muszą być większe.

Przedsiębiorcy polubili ekrany LED

Ekrany LED bardzo chętnie wykorzystywane są przez firmy – zarówno te większe, jak i te mniejsze. Okazuje się bowiem, że jest to jedna z najbardziej skutecznych form reklamy zewnętrznej, która doskonale dociera do ludzi. Oczywiście, jednocześnie nie można zapominać o innych rodzajach reklamy – zwłaszcza w Internecie. Jednak, jeżeli chcemy dotrzeć do ludzi poruszających się na mieście, ulotki czy billboardy są już dziś zupełnie mniej skuteczne niż wyświetlane reklamy na ekranach LED.

Warto poprosić o przygotowanie oferty dobry sklep. Tylko robiąc zakupy w takim miejscu, możemy być pewni, że dostaniemy sprzęt najwyższej jakości, a także profesjonalną obsługę, która będzie umiała doradzić podczas wyboru najodpowiedniejszego sprzętu.

Recommended Articles