Odwieczny dylemat tych, którzy wyjeżdżają na Majorkę – jak spędzić miło czas i co robić na Majorce. Ty również się nad tym zastanawiasz? W takim razie poniższy tekst jest dla Ciebie. Prezentujemy w nim kilka propozycji na to, jak można dobrze spędzić czas na Majorce.

Zwiedzanie

Kiedy pada pytanie, co zwiedzić na majorce , to od razu na myśl przychodzi zwiedzanie. Majorka sama w sobie jest małą wyspą, ale z jakże dużą ilością zabytków oraz miejsc, które warto zobaczyć. Nasze zwiedzanie powinniśmy zacząć od samej stolicy. W Palma de Mallorca czeka na nas katedra La Seu – gotycka budowla, której postawienie zajęło aż 400 lat. Tuż niedaleko stolicy znajduje się Zamek Bellver pochodzący z początku XIV wieku, w którego wnętrzu znajdziemy Muzeum Historyczne Palma de Mallorca. Warte uwagi jest również stare miasto w Alcudia, gdyż to tutaj zachowały się średniowieczne mury, wieże strażnicze oraz charakterystyczne dla tego okresu wąskie uliczki. Majorka zapewnia nam również malownicze widoki. Nie brakuje tutaj punktów, skąd możemy oglądać panoramę Majorki. Jednym z punkt widokowy znajduje się w Cap de Formentor – rozcierają się tutaj widoki na Morze Śródziemne, wyspę Minorkę, czy wysokie klify.

Poznawanie lokalnych tradycji

Majorka to nie tylko budynki i malownicze widoki, ale również ludzie. Będąc tutaj, mamy szansę bliżej poznać lokalne tradycje, popróbować tutejszych przysmaków, czy nawet poczuć klimat Majorki. Aby tak się stało, nie zamykajmy się w hotelu po zwiedzaniu. Wyjdźmy na wieczorny spacer, dajmy się ponieść zabawie, spróbujmy nawiązać nowe znajomości. Mieszkańcy Majorki są przyjaźnie nastawieni do turystów, chętnie podzielą się z nami swoimi historiami. Dzięki temu mamy szansę zaznać czego zupełnie innego i poczuć się przez chwilę jak lokalny mieszkaniec, nawet jeśli będziemy nim tylko przez chwilę.

Plażowanie i zażywanie kąpieli

Pomiędzy zwiedzaniem a poznawaniem lokalnych tradycji powinniśmy też znaleźć czas na odpoczynek. Nie ma lepszej formy wypoczynku niż plażowanie i zażywanie kąpieli wodnych, ale nie mówimy tutaj o hotelowym basenie, lecz o odpoczynku na plażach Majorki. Do wyboru mamy wiele pięknych plaż, niektóre z nich położone są w malowniczych lagunach. Takiego odpoczynku nie zapewni nam żaden basen. Wybór plaży możemy dostosować do swoich oczekiwań, jak również do tego, z kim spędzamy czas na Majorce. Na wypoczynek z dziećmi polecana jest Playa de Muro, gdyż jest to miejsce przystosowane jednakowo dla dzieci, dorosłych, jak i osoby niepełnosprawne. Zwolennikom kameralnych plaż przypadną do gustu te znajdujące się w okolicy Calas de Mallorca, skąd również można podziwiać przepiękne widoki na zielone wzgórza.

Rejsy i nurkowanie

Na tym jednak nie koniec propozycji. Będąc na Majorce, warto również udać się na rejs katamaranem. Podczas takich wypraw można łączyć odpoczynek, zwiedzanie oraz aktywność fizyczną. Wszystko dlatego, że podczas rejsów są przerwy na kąpiele, czy nawet nurkowanie. Osoby, które nie chcą zwiedzać świata podwodnego, mogą popływać w krystalicznie czystej wodzie, lub podziwiać malownicze widoki z pokładu katamaranu. 

Recommended Articles