Problemy z potencją wcale nie są takim rzadkim problemem, jak może się wydawać. Szacuje się, że co trzeci mężczyzna po 20-roku życia doświadczył zaburzeń erekcji. Chociaż problemy z potencją pojawiają się zazwyczaj z wiekiem to niestety takie kłopoty coraz częściej dotyczą również młodych panów. Dlaczego tak się dzieje i czy leki na potencje mogą w tym wypadku pomóc?

Jaki jest mechanizm powstawania impotencji?

Pojawienie się problemów z erekcją to wyniki niedostatecznego ukrwienia, dokładnie polega na niedostarczaniu przez tętnice krwi do ciał jamistych członka. Ciała jamiste mają zdolność do magazynowania na pewien czas dużych ilości krwi. By zbiorniki te mogły się wypełnić konieczny jest rozkurcz światła tętnicy doprowadzającej krew oraz mięśniówki ciał jamistych. Sygnałem do napełniania się ciał jamistych są bodźce czuciowe oraz psychiczne. W ten sposób osiąga się wzwód i mężczyzna jest gotowy do odbycia stosunku płciowego. Niekiedy jednak organizm odmawia posłuszeństwa, wówczas mówi się o zaburzeniach erekcji albo o impotencji. To bardzo wstydliwa męska przypadłość o której panowie nie chcą mówić, co więcej wielu z nich po prostu rezygnuje z aktywności seksualnej, zamiast pójść do lekarza. Poczucie wstydu, utrata męskości, niekiedy depresja – niestety bardzo często tak kończy się ta historia. Tymczasem można w skuteczny sposób leczyć zaburzenia erekcji oraz impotencję, obecnie medycyna daje w tej kwestii duże możliwości.

Przyczyny zaburzeń wzwodu

Podłoże problemów związanych z brakiem erekcji czy niemożliwością utrzymania wzwodu jest wiele. Można zaliczyć do nich przyczyny natury psychicznej lub fizycznej. Szacuje się, że ponad 80% przypadków dotyczy zaburzeń układu krążenia. Takie choroby jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, otyłość, choroby serca mogą powodować zaburzenia i utratę sprawności w sypialni. Leki na potencje to w takiej sytuacji zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, gdyż można w skuteczny sposób wspomóc swój organizm. Brak erekcji może być spowodowany także takimi czynnikami, jak zaburzenia hormonalne, brak snu, przemęczenie, co w dzisiejszych czasach jest dość powszechne. Większość z nas prowadzi szybki tryb życia, nie dosypia i bardzo często nie dojada, co odbija się na naszym zdrowiu. Niekiedy tabletki na potencję nie będą konieczne, aczkolwiek wystarczy zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze.

Czemu warto się leczyć?

Impotencja i zaburzenia erekcji to dwie różne rzeczy i warto odróżniać te dwie rzeczy. Impotencja uniemożliwia współżycie i może całkowicie zrujnować relację z partnerką. Trzeba pamiętać, że w tym przypadku warto poznać przyczynę dysfunkcji, gdyż może ona wiązać się z poważną chorobą. Leczenie warto rozpocząć jak najszybciej, dzięki temu będzie można osiągnąć zadowalające rezultaty. Nie warto rezygnować z aktywności seksualnej tylko dlatego, że pojawił się problem. Choć dla mężczyzny takie dysfunkcje są bardzo wstydliwe, wizyta u specjalisty bez wątpienia pomoże uporać się z problemem. W dzisiejszych czasach jest dużo metod leczenia, niemniej jednak najskuteczniejsza wydaje się w tym wypadku farmakologia – tabletki na potencje.

Recommended Articles