Preparaty na odchudzanie są prawdopodobnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem, jeśli ktoś chce pozbyć się paru kilogramów. Od długiego czasu cieszą się one bardzo dużą popularnością. Narysowane na ich opakowaniach ładne sylwetki kuszą nas wyglądem i zapewniają, że możemy wyglądać podobnie. Z tym, że sporo osób, które zaczyna zażywać tabletki odchudzające nie zdaje sobie tak do końca sprawy, w jaki sposób działają. No, poza tym, że ułatwiają chudnięcie. Jest to dość ważna kwestia, bo jej znajomość może nam pomóc odpowiednio wybrać suplement, który będzie nam odpowiadał i spełni nasze oczekiwania. Ogólnie rzecz biorąc tabletki na odchudzanie można podzielić na trzy grupy: tabletki wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej, preparaty hamujące łaknienie oraz leki zmniejszające wchłanianie tłuszczu. W tym artykule postaramy się opisać jak działają i dla kogo są odpowiednie preparaty wchodzące w skład wszystkich trzech wymienionych wyżej grup.

Suplementy wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. Ich nazwa pochodzi od angielskiego sformułowania ‘fat burner’ i pod taką nazwą najczęściej można je znaleźć w sklepach internetowych. Bez wątpienia, są to jedne z najbardziej powszechnych środków na odchudzanie, które pomagają w pozbyciu się niechcianych kilogramów. Tego typu tabletki odchudzające są odpowiednie dla osób, prowadzących siedzący tryb życia i dla osób, które ze względu na różnego rodzaju choroby nie mogą dostarczyć organizmowi zbyt wiele ruchu. Ale przy ich spożywaniu przydałoby się zażywać choćby trochę ruchu – tyle, ile możemy.

Preparaty hamujące łaknienie. Produkty z tej grupy suplementów są skierowane do osób, które nie mogą przestać jeść. Jeżeli widząc jakąś smakowitą potrawę lub przekąskę nie jesteś w stanie z niej zrezygnować, mimo że zdajesz sobie sprawę, że jej zjedzenie nie wpłynie korzystnie na twój organizm, to tego rodzaju tabletki są właśnie dla Ciebie. Suplementy te zmniejszają apetyt dzięki zawartym w nim składnikom aktywnym takim jak chociażby kofeina, ocet jabłkowy, guarana, wyciąg z fasoli lub chrom. Umożliwia to uwolnić się z pułapki ciągłego jedzenia. Przyjmując te tabletki ważne jest również zastosowanie odpowiedniej diety.

Środki ograniczające wchłanianie tłuszczu. Ten rodzaj tabletek odchudzających jest przeznaczony dla osób, które są w stanie zmienić styl życia. Chodzi tu o zrezygnowanie z nieodpowiednich nawyków żywieniowych i rozpoczęcie uprawiania sportu. Suplementy te połączone z taką aktywnością są w stanie ograniczyć wchłanianie tłuszczu aż o 1/3. Co istotne, działają one tylko w układzie pokarmowym, więc nie są zagrożeniem dla organizmu. Nie narażamy go więc na niechciane skutki uboczne korzystając z ich pomocy w schudnięciu.

Jak więc widać mamy bardzo duży wybór jeśli chodzi o preparaty na odchudzanie. To, który z nich wybierzemy, będzie zależało w większej mierze od naszego trybu życia oraz od diety, jakiej się trzymamy. Dlatego też przed kupnem konkretnego preparatu tabletek odchudzających, warto zastanowić się czy na pewno damy radę zmienić nasze nawyki, zarówno w dziedzinie odżywiania jak i zażywania ruchu. Pomoże nam to podjąć dobrą decyzję i dostrzec efekty działania stosowanych preparatów.

Recommended Articles