Perfumy to nie są kosmetyki wielofunkcyjne, gdyż mają przede wszystkim nadawać naszemu ciału odpowiedni zapach. Istnieją jednak pewne niepożądane skutki ich działania – nie mogą one nas drażnić, a także negatywnie wpływać na zdrowie i kondycję naszej skóry. Kiedy perfumy są odpowiednio dobrane, nie tylko odczujemy poprawę samopoczucia, ale też i nie pogorszy się stan naszej skóry. Zapach perfum powinien uzupełniać się z naszych charakterem i usposobieniem, stąd powinniśmy sięgać wyłącznie po te produkty, które podobają się nam najbardziej.

Bądźmy świadomi swoich wyborów

Dobre perfumy, to bardzo niejednoznaczne określenie, a wyłonienie tych najlepszych bywa dla nas bardzo problematyczne. Najczęściej zdarza się nam zatem sięgać po produkty od renomowanych marek, a kiedy na sklepowej półce widzimy perfumy Paco Rabanne w atrakcyjnej cenie, w ogóle się nie zastanawiamy. Tego typu produkty, a także podkład Estee lauder double wear odnajdziesz chociażby tutaj, jednak nawet te najlepsze perfumy mogą prowadzić do zaczerwienień oraz podrażnień. Pamiętajmy – perfumy nie mogą powodować na naszym ciele żadnych reakcji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, koniecznie sprawdźmy jaki posiadamy typ skóry, ponieważ ma to realny wpływ na to, jaki powinniśmy wybrać produkt, aby ten mógł być w pełni bezpieczny dla naszego ciała.

Mimo tego, że uznaje się nuty zapachowe za coś kluczowego pamiętajmy, że to bardzo indywidualna sprawa. Należy zadbać o to, by zapach do nas pasował, dlatego szybkie zakupy nie wchodzą w grę. Skorzystajmy z testera i spryskajmy nim swój nadgarstek. Zapach musi się odpowiednio rozwinąć, a nuty zapachowe będą aktywować się po pewnym czasie, gdyż perfumy wejdą w reakcje z naszym potem. To jedyna szansa, aby poznać jak naprawdę pachną dane produkty.

Typ skóry, a odpowiedni rodzaj perfum – jak je dobrze dopasować?

Sucha skóra

Skóra sucha jest zazwyczaj matowa i szorstka, a jednocześnie delikatna i posiada jasną barwę. Często będzie też nieelastyczna. Jako, że naskórek bywa w niej bardzo cienki, jego regeneracja będzie przebiegała wolno. Jeśli dla tego rodzaju skóry wybierzemy nieodpowiednie skóry, ta będzie się łuszczyć oraz starzeć o wiele szybciej. Najlepiej sięgać zatem po produkty o niskiej zawartości alkoholu. Oznacza to, że powinniśmy unikać wód perfumowanych oraz kolońskich, a skupiać się na tych toaletowych. Mimo tego, skóra i tak będzie potrzebowała dodatkowego nawilżenia. Co więcej, latem warto zrezygnować z zapachów ciężkich, gdyż promieniowanie słoneczne będzie mogło doprowadzić do licznych zaczerwienień.

Tłusta skóra

W wypadku skóry tłustej, mamy do czynienia z własną ochronną warstwą, gwarantującą odpowiednie zabezpieczeniem przed wnikaniem substancji chemicznych do skóry. Będzie także odporna na podrażnienia, a jej regeneracja przebiega dość szybko. Posiadacze tłustej skóry, maja do dyspozycji klasyczne perfumy, a także wody perfumowane. Musimy jednak pamiętać o tym, że to typ skóry, który mocno eksponuje zapachy, stąd dobór aromatów powinien być ostrożny – niektóre mogą być bardzo drażniące.

Normalna skóra

Najłatwiej mają osoby, które posiadają normalną skórę, gdyż właśnie oni mogą stosować wszelkie rodzaje perfum. Bez względu na typ skóry, ważne jednak, aby nie korzystać z perfum idąc na plażę, ale też przed pójściem na solarium. Nie możemy bazować na tym, że na kimś dane perfumy pachniały dobrze, gdyż to wyjątkowo mylne. Wszyscy wydzielamy swój indywidualny zapach, dlatego ostateczna woń perfum stanowić połączenie ich zapachu, z naturalnym zapachem człowieka. Znajome są przecież sytuacje, w których ten sam produkt, kompletnie inaczej pachnie na poszczególnych osobach.

Recommended Articles