Słuchawki to podstawowy gadżet każdej osoby aktywnie używającej komputer niezależnie od tego, czy jest on stacjonarny czy mobilny. Używamy ich w domu czy pracy. Słuchawki do telefonu stacjonarnego znajdziemy w końcu w każdej instytucji oraz wciąż w wielu domostwach. Z kolei słuchawki do pc ma większość zarówno osób młodych i w wieku średnim. To także jedno z podstawowych narzędzi pracy dla każdego e-sportowca, czyli profesjonalnego gracza. Słuchawki do biura i profesjonalne słuchawki gamerskie różnią się oczywiście, a w poniższym artykule podajemy kilka modeli z atrakcyjnej półki cenowej.

Creative Labs Aurvana Live

To zdecydowanie inny poziom jakości w porównaniu do słuchawek do pracy w biurze. Model Creative Labs to słuchawki atrakcyjne cenowo, ale zapewniające jakość dźwięku na poziomie gamerskim, choć jeszcze nie tak profesjonalnym. Sprawdzą się dla graczy hobbystów przede wszystkim i tych niższej rangi. To słuchawki usb, w których nausznice zostały wykonane z kompozytowych membran biocelulozowych. Charakteryzują się impedancją 32 Om oraz pasmem przenoszenia dźwięku w skali 10 – 30 000 Hz. Mają typowe wejście jack 3,5 mm, więc można je swobodnie podpiąć do komputera stacjonarnego, laptopa czy nawet konsoli (Xbox One lub Play 4). Słuchawki sprzedawane sa w komplecie z adapterem stereo, przedłużką kabla i etui.

Model Corsair HS50

To model, który może poszczycić się poleceniem ze strony Discorda (mają certyfikat).Są to słuchawki z mikrofonem z rodzaju tych nausznych z kablem. W tym przypadku impedancja wynosi 32 Om, a skala dźwięku 20-20 000 Hz. Słuchawki mają maksymalną czułość 111 dB. Standardowe wejście typu jack 3,5 mm pozwala na podpięcie do większości sprzętu komputerowego, a nawet do Nintendo Switch czy tabletów. Model Corsair HS50 ma dodatkowo opcję redukcji szumów w mikrofonie jednokierunkowym.

Model Ultrasone HFI-15G (11001)

Słuchawki z mikrofonem usb Ultrasone to nowsza wersja znanych większości graczy słuchawek. Są to słuchawki także z przeciętnej półki cenowej 250-350 zł), które pokochają miłośnicy lat 80., gdyż ten model daje taki właśnie feeling powrotu do przeszłości. Jednak chodzi w tym przypadku o design, nie jakość wykonania czy dźwięku. Ultrasone HFI-15G to słuchawki nagłowne o otwartej konstrukcji, korzystające z technologii S-Logic Natural Surround Sound. Charakteryzują się impedancją 32 Om oraz pasmem przenoszenia 20 -20 000 Hz. Używają standardowego wtyku jack 3,5 mm, ale są również dostępne w wersji 6,3 mm. Model odznacza się świetną jakością dźwięku i podkreślaniem basów, więc będą to idealne słuchawki na usb do odtwarzania muzyki, a nie tylko grania w gry.

Słuchawki dla gamera zazwyczaj sporo kosztują, ponieważ płacimy za wysoką jakość i lepsze wykonanie, by użytkowanie było komfortowe nawet przy długich godzinach siedzenia w słuchawkach. Jednak w obecnych czasach, gdzie panuje lekki boom na gaming i konsole, trzeba uważać, by nie zapłacić za sprzęt z etykietką „dla gamera”, choć sprzęt jest stosunkowo słaby. 

Recommended Articles