Jako ludzie bardzo aktywni, często jesteśmy obarczeni niezliczona liczbą obowiązków, a nie zawsze jesteśmy w stanie podołać wszystkiemu. Często doba wydaje się zbyt krótka, jednak to zwykle zawodzi nas nasza pamięć i niektóre sprawy nie są dopilnowane. Aby uniknąć takich sytuacji, powinniśmy sięgać po sprawdzone metody, które sprawią, że zawsze będziemy o wszystkim pamiętać. Wiele osób przygotowuje sobie specjalne notatki, które będąc w zasięgu naszego wzroku przypominają nam o ważnych sprawach.

Istnieje wiele narzędzi, aby radzić sobie z organizacją dnia, jednak najlepsza wydaje się być tablica korkowa. Dopilnujmy, aby ta znalazła się nieopodal naszego biurka lub stanowiska pracy, a wówczas zawsze będziemy ją doskonale widzieć. Korkowa tablica może być ciągle uzupełniania o kolejne notatki, a dodatkowo do tego celu wystarcza nam klasyczne szpili, które świetnie wbijają się w miękki korek tablicy.

Do czego możemy wykorzystać tablicę korkową?

Eksperci w zarządzaniu czasem twierdzą, że prawidłowo wykorzystana tablica korkowa, to świetne narzędzie, które może wpłynąć na poprawę funkcjonowania firmy. Może stać się ona miejscem, gdzie umieszczane będą nie tylko istotne numery telefonów oraz adresy mailowe, ale też komunikaty dla pracowników. Korkowa tablica może przyjąć informacje w każdej formie, o ile da się ją umieść na papierze. Ponadto, są bardziej wytrzymałe niż wszystkie inne tablice tego typu. W ogóle nie musimy martwić się o taśmę klejącą, gdyż wystarczy nam zestaw szpilek wielokrotnego użytku.

Tablica korkowa dla szkoły, na pewno okaże się dobrym rozwiązaniem. Może być ona wówczas powierzchnią dla nauczyciela, aby umieszczać na niej ogłoszenia dla swoich uczniów. Ci z kolei, mogą ją potraktować jako doskonałe miejsce, do prezentowania swoich prac plastycznych, ale też przyczepiania ważnych edukacyjnych materiałów. Sprawdzi się też, jako narzędzie do preparowania wyjątkowych pamiątek. Możemy powiesić na niej fotografie, które w odpowiedniej konfiguracji staną się ciekawymi kolażami.

Jakie są dostępne rozmiary tablic korkowych?

Z uwagi na poszerzające się oferty wszystkich sklepów, tablice korkowe dostępne są w wielu różnych konfiguracjach, jeżeli chodzi o och rozmiar. Możliwością nie są jedynie te małe, o formacie A5, ale też takie bardzo duże, które są równe formatowi A0. Co więcej, nawet te wielkie nie będą zbyt ciężkie, aby mogły zawisnąć na ścianie. Szybkiego montażu korkowej tablicy dokonamy przy użyciu samych kołków i haczyków. Dodatkowo, możemy również postawić na pewną alternatywę na tym polu. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby tablice korkowe były ustawione na biurku lub szafce, opierając je jednocześnie o  ścianę. Ramki tablic wykonuje się z sosnowego drewna, a te często jest również lakierowane. W związku z tym, istnieje duże prawdopodobieństwo zachowania swej naturalnej faktury oraz estetycznego wyglądu.

Recommended Articles