Wybór odpowiedniego przedszkola na Ursynowie powinien być dla każdego rodzica absolutnym priorytetem – to w placówce dziecko spędzać będzie większość czas, więc powinna zapewnić mu ona odpowiedni poziom opieki, a także harmonijny rozwój. Niestety, znalezienie takiego idealnego miejsca nie jest proste – potrzebna jest przede wszystkim świadomość tego, co powinno dyskwalifikować daną placówkę. Oto 5 cech, które świadczą o tym, że dane przedszkole NIE BĘDZIE w stanie spełnić oczekiwań Twoich i Twojego dziecka.

Brak specjalistycznej kadry pedagogów

Pierwszą rzeczą, która powinna zapalić w Twojej głowie lampkę alarmową jest brak odpowiednio szerokiej i specjalistycznej kadry. Przedszkole Ursynów powinno zatrudniać osoby zaangażowane, posiadające odpowiednie podejście do dzieci, a także wykwalifikowane, które będą w stanie przekazywać wiedzę w sposób w stu procentach profesjonalny i dostosowany do potrzeb kilkulatka.

Mowa tutaj nie tylko o pedagogach-opiekunach, odpowiedzialnych za podstawowe zajęcia w postaci czytania, pisania czy liczenia. Jeżeli chcesz zapewnić dziecku wielopłaszczyznowy rozwój, postaw na placówkę, która zapewnia również dostęp do psychologa, pedagogów specjalnych (organizujących różnego rodzaju zajęcia dodatkowe), logopedów czy pedagogów kreatywności. Jeżeli przedszkole takowych nie posiada, nie będzie niestety w stanie zadbać prawidłowo o rozwój swoich podopiecznych.

Niewielki zakres zajęć

Z kadrą specjalistów nierozerwanie wiąże się liczba oraz jakość oferowanych przez placówkę zajęć – muszą być one bardzo różnorodne, by dziecko mogło rozwijać się na wielu płaszczyznach i poszerzać swoje horyzonty. Największe znaczenie mają tutaj wszelkiego rodzaju zajęcia dodatkowe, do których zaliczamy naukę tańca, zajęcia plastyczne, jogę, taekwondo i wiele innych – im szersza jest oferta przedszkola na Ursynowie tym lepiej. Oznacza to bowiem, że Twoje dziecko spędzi czas w placówce pożytecznie i że oferowane zajęcia będą w stu procentach dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Brak odpowiedniego wyposażenia i placu zabaw

Aby przedszkole mogło zapewnić Twojemu dziecku odpowiedni rozwój i sprawić, że będzie ono czuło się w placówce komfortowo i szczęśliwie, powinno również dysponować odpowiednim wyposażeniem. Jeżeli sale lekcyjne nie mają odpowiednio wysokiego standardu i jeżeli dziecko nie ma dostępu do zabawek, gier czy materiałów edukacyjnych, może być to znak, że dane przedszkole nie będzie najlepszym wyborem.

Co więcej – znakiem rozpoznawczym wysokiej klasy placówek jest dostęp do własnego, bezpiecznego placu zabaw. Bez niego Twoje dziecko, pomimo pięknej pogody, nie będzie mogło spędzić czasu na świeżym powietrzu, co będzie dla niego niezbyt sprzyjające. Warto więc znaleźć taką placówkę, która takim placem zabaw dysponuje.

Brak specjalistycznych systemów bezpieczeństwa

Każdemu rodzicowi zależy również na tym, aby dziecko było w pełni bezpieczne w miejscu, w którym aktualnie się znajduje. A nowoczesne przedszkola na Ursynowie są w stanie zadbać o to bezpieczeństwo w sposób kompleksowy – i nie mówimy tutaj o odpowiedniej opiece pedagogów! Zrezygnuj z przedszkola, które nie posiada specjalnego systemu monitoringu, który pozwala uniknąć wielu sytuacji zagrożenia, jak również takiego, który nie zadbał o systemy bezpieczeństwa, uniemożliwiające np. dostępu do wnętrz niepowołanym osobom. W ten sposób Ty będziesz spać spokojne, a Twoje dziecko zyska pełne poczucie bezpieczeństwa.

Brak odpowiedniego wyżywienia

No i na sam koniec to, co świadczy o najlepszych przedszkolach – zdrowe, pełnowartościowe i smaczne posiłki. Bez nich Twoje dziecko będzie czuło się niekomfortowo i nie będzie chciało uczęszczać do placówki, dlatego też zweryfikuj jaki jadłospis oferuje dana placówka i wybierz taką, w której będzie on najlepszy.

Recommended Articles