Jeżeli jesteś właścicielem budynku, powinieneś poważnie zastanowić się nad zastosowanie nowoczesnych technologii, dzięki którym zadbasz o odpowiednią ochronę przeciwpożarową. Podstawą są tutaj przede wszystkim systemy sygnalizacji pożarowej, dzięki którym błyskawicznie wykryte zostanie zagrożenie pożarem. Jednym z tych najpopularniejszych jest system firmy Schrack, który pozwoli ci na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa wszystkim osobom, jakie przebywają w budynku. Sprawdźmy zatem dlaczego warto na niego postawić!

Schrack, czyli skuteczne sygnalizowanie o zagrożeniu

Shrack jest systemem sygnalizacji pożarowej, który powstał w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne – to właśnie dzięki nim, udało się producentowi stworzyć rozwiązanie w stu procentach skuteczne i sprawdzające się w każdym budynku, bez względu na panujące w nim warunki. Jego działanie polega na ciągłym zasysaniu powietrza i tym samym wykrywaniu, czy nie znajduje się w nim dym – jeżeli tak, włącza się alarm, a o zagrożeniu ogniem zostają poinformowane odpowiednie służby. Takie błyskawiczne działanie pozwala nie tylko bardzo szybko przeprowadzić akcję gaśniczą, ale również zorganizować ewakuację osób, znajdujących się w budynku.

Urządzenia i czujniki, zastosowane w tym systemie, są niezwykle czułe, co pozwala wykryć zagrożenie nawet w najtrudniejszych warunkach – również w tych pomieszczeniach, gdzie przepływ powietrza jest niewielki lub nie ma go wcale. To sprawia, że niezależnie od miejsca i warunków zamontowania systemu sygnalizacji pożaru, wykryje on ogień i umożliwi przeprowadzenie stosownej akcji gaśniczej.

Dlaczego warto postawić na system Schrack?

  • Jest on niezwykle skuteczny i pozwala wykryć dym w pomieszczeniu – dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym.
  • Nie myli się, dzięki specjalnemu systemowi zasysania powietrza.
  • Działa przed 24h/dobę, dzięki czemu jest w stanie wykryć zagrożenie pożarowe o każdej porze.
  • Automatycznie powiadamia straż pożarną, co pozwala szybko poradzić sobie z zagrożeniem pożarowym.
  • Działa skutecznie również w miejscach, gdzie nie ma przepływu powietrza.
  • Jest niezawodny i bezawaryjny na przestrzeni wielu lat.
  • Istnieje możliwość zaprojektowania go pod kątem każdego obiektu.

Wybierz odpowiedni serwis PPOŻ!

Pamiętaj jednak, że nawet najlepszy system sygnalizacji pożarowej nie zadziała tak, jak tego oczekujesz, jeżeli jego projekt lub montaż zostaną wykonane nieprawidłowo. Dlatego też warto postawić na profesjonalny i ceniony na rynku serwis PPOŻ, dzięki któremu będziesz mieć możliwość dopasowania rozwiązania do swojego budynku i zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa przeciwpożarowego sobie oraz wszystkim osobom, jakie znajdują się w obiekcie.

Wybierając firmę, świadczącą tego rodzaju usługi sprawdź jakie posiada doświadczenie i jakie są jej wcześniejsze realizacje, a także zapoznaj się z kwalifikacjami pracowników – powinny być one poparte odpowiednimi certyfikatami oraz dyplomami. Sprawdź również, czy serwis PPOŻ zapewnia Ci najnowsze technologie – w tym nie tylko Schrack, ale np. nowoczesne systemy gaśnicze. I na koniec – zweryfikuj opinie o firmie. Mogą okazać się one bardzo istotne i pomóc Ci w wyborze najlepszych specjalistów, którzy pomogą w zadbaniu o bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Recommended Articles