Obecnie, nawet spore odległości nie stanowią już takiego problemu, gdyż przy użyciu telefonu konferencyjnego, będziemy mogli bez żadnych utrudnień prowadzić biznesowe rozmowy. Pozwala nam to na uzyskanie niezwykle wysokiego komfortu, a jednocześnie sporych oszczędności. Przed tym, zanim kupimy takie urządzenie, musimy się mocno zastanowić, który model będzie najlepszy, a to może zależeć od kilku kwestii.

Wzrost efektywności działań, przy pomocy urządzenia…

Kiedy w naszej siedzibie znajduje się dobry telefon konferencyjny, możemy zdecydowanie zredukować liczbę wyjazdów służbowych. Jak wiadomo, ograniczenie podróżowania samochodem ma bardzo pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Kiedy konferencje odbywające się perfekcyjnie i zgodne z planem są dla nas priorytetem, musimy zaopatrzyć się w sprzęt, który przyniesie nam możliwość korzystania z najwyższej jakości dźwięku i pozwoli nam na łączenie ze sobą sporej liczby osób w jednym momencie.

Musimy być świadomi tego, że konferencyjny telefon jest nieco inny niż ten biznesowy, a głównie dlatego, że te drugie nie posiadają słuchawek. Dołączenie mikrofonu i głośników o zasięgu 360 stopni, pozwoli wziąć udział w rozmowie większej liczbie osób. Dostępnych jest mnóstwo modeli telefonów tego typu, dlatego warto wiedzieć jakie aspekty będą warunkować odpowiedni wybór.

Wielkość sali, w której mają się odbywać konferencje

Musimy na wstępnym etapie wiedzieć już, która sala naszej siedziby będzie miejscem wideo i telekonferencji. Mimo tego, że zawsze możemy zorganizować to w naszym gabinecie, niekiedy musi być to wielka sala konferencyjna. Bez względu na to, mobilność urządzenia to niezwykle istotna sprawa, gdyż pomieszczeń może być kilka. W takim wypadku, rozwiązaniem może być bezprzewodowa łączność, a to znacznie usprawni organizację spotkań tego typu. Telefony konferencyjne zwykle posiadają swój zasięg, a to warunkuje odległość, w jakiej muszą znajdować się od urządzenia wszyscy użytkownicy. Jeśli jednak mamy do czynienia z małą salą, zupełnie wystarczy nam zasięg w przedziale 2-4 metrów. Kiedy sala posiada większe rozmiary, warto zainwestować w mikrofony, które zbierają dźwięk z większej odległości. Ponadto, dodatkowy mikrofon i głośniki, to okazja na znaczne poszerzenie zasięgu.

Liczba uczestników organizowanych przez nas konferencji

Kiedy poznamy zasięg urządzenia, wyjaśni się kwestia tego, jaka liczba osób będzie mogła uczestniczyć w naszej konferencji. Koniecznie przed zakupem danego modelu, dowiedzmy się, jak prezentuje się jego specyfikacja, ponieważ liczba obsługiwanych osób to od zaledwie kilku do nawet kilkudziesięciu. Często zdarzy się nam, że będziemy zmuszeni nieco poszerzyć jego zasięg, lub też ograniczyć kiedy pomieszczenie jest mniejsze. Dokonamy tego np. za pomocą zestawu głośnomówiącego, który można łatwo podłączyć do smartfona za pomocą Bluetooth.

Telefon konferencyjny i jego podłączenie do sieci

Zwykle nie będzie problemu z podłączeniem telefonu konferencyjnego, ponieważ te zazwyczaj są zgodne z różnego typu infrastrukturami. Dostępnych modeli będzie sporo, gdyż telefony IP pracujące w oparciu o technologie VoIP i internetowe łącze to tylko jedna z opcji. Możliwością są także telefony analogowe, które korzystają z usług tradycyjnej sieci oraz te działające w sieci GSM, wraz z kartą SIM.

Recommended Articles