Telefonia SIP jest nowoczesnym sposobem komunikacji głosowej za pomocą sieci teleinformatycznych, które wykorzystują mechanizm transmisji głosu. To innowacyjny sposób łączności, który za jakiś czas, z pewnością całkowicie wyprze standardowe sieci telekomunikacyjne. Dlaczego? Ponieważ telefon SIP  oferuje dużo lepszą jakość dźwięku, co więcej jednocześnie jest to rozwiązanie znacznie tańsze.  

Większa funkcjonalność

Rozwiązania SIP mogą współpracować z dowolnym operatorem obsługującym połączenia głosowe po sieci IP. Dużą zaletą jest bez wątpienia to, że potrafią obsłużyć, nawet 150 000 abonentów, co więcej mają elastyczny sposób wdrożenia, który można dopasować do potrzeb firmy. Wystarczy zwykła infrastruktura IT. Chociaż na pierwszy rzut oka telefon IP niczym nie różni się od standardowego aparatu, to są wyposażone w szereg różnego rodzaju usprawnień, dzięki którym praca jest efektywniejsza i bardziej komfortowa. Duży wyświetlacz, możliwość przeglądania listy kontaktów, dostęp do informacji o dostępności poszczególnych pracowników, integracja z telefonami komórkowymi, to tylko niektóre funkcjonalności, które w telefonii SIP są standardem. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że telefony SIP są bardzo łatwe w montażu i nie trzeba zmieniać całego okablowania w firmie.

Zalety posiadania telefonów SIP w firmie

Telefony SIP można w prosty sposób zintegrować z innymi rozwiązaniami telekomunikacyjnymi, co prowadzi do tworzenia się środowiska UC, to znaczy wielu kanałów komunikacji scalonych w jednym systemie. To bardzo wydajne i niezwykle praktyczne centrum komunikacyjne działające w obrębie jednego interfejsu. W tym przypadku możemy prowadzić wideokonferencje, telekonferencje, można pisać również wiadomości tekstowe. Połączenia w obrębie jednej sieci są darmowe, połączenia zagraniczne i krajowe są natomiast dużo tańsze od tych wykonywanych przez standardową sieć telekomunikacyjną.

Gdzie się sprawdzi telefonia internetowa?

Na pewno warto zainteresować się wdrożeniem takich innowacyjnych rozwiązań w firmach, w których telekomunikacja jest głównym sposobem na prowadzenie biznesu na przykład w biurach posiadających call center.  Telefonia internetowa bardzo dobrze sprawdzi się także w przypadku sklepów internetowych, czy przedsiębiorstw, które prowadzą biznes z zagranicznymi partnerami i często organizują telekonferencje. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się również w przypadku przedstawicieli handlowych, którzy dużo podróżują. Wystarczy pojedyncza aplikacja w smartfonie SIP i można być stale dostępnym pod jednym numerem firmowym bez względu na swoje położenie.  Dzięki zastosowaniu telefonów SIP można ponieść standardy obsługi klienta, jednocześnie obniżając koszty prowadzenia biznesu. To dobra opcja również dla firm o rozproszonej strukturze, które mają swoje oddziały w innych miastach albo w innych krajach.

Telefony SIP są bardzo prostym systemem telekomunikacji, dającym duże możliwości i znacznie usprawniające pracę firmy. 

Recommended Articles