Sporo osób spotyka się z tym samym problemem – kiedy planowany jest zakup auta w salonie, często brakuje nam gotówki, a pomocą nie jest nawet kredyt bankowy. Kiedy się jednak dokładnie rozejrzymy na rynku zauważymy, że istnieją pewne metody, które kompletnie omijają nasze problemy z niewystarczającą ilością gotówki. Ostatnimi czasy, wynajem długoterminowy zaczyna być częściej wybierany przez klientów. Warto dowiedzieć się, skąd taki stan rzeczy.

Prawie żadna firma nie doprowadzi to prężnego rozwoju i nie zdobędzie sporej liczby klientów, bez dostępu do samochodów oraz różnych specjalistycznych urządzeń. Decydując się jednak na wspomniany wynajem długoterminowy Renault oraz większa część innych marek, stanie się dla nas możliwością. To atrakcyjna alternatywa dla każdego, kto nie dysponuje dużą ilością gotówki oraz zdolności kredytowej. Należy jednak dobrze zapoznać się z warunkami długoterminowego najmu aut, aby wiedzieć czy to opcja właśnie dla nas.

Dla kogo wynajem długoterminowy okaże się doskonałym rozwiązaniem?

Długoterminowy wynajem samochodów to wyjście szczególnie dla tych, którzy potrzebują pojazdu do swoich działań, jednak nie planują nazbyt eksploatować auta. Firmy, które są na etapie wdrażania i rozbudowy swoich flot samochodowych, bardzo chętnie stawiają właśnie na to rozwiązanie, gdyż nie są zmuszeni do wygórowanego wydatku. Co więcej, to szansa na pozyskanie również wszelkich urządzeń, które wpływają na poprawne funkcjonowanie naszej firmy.

Co najbardziej ceni się w wypadku wynajmu długoterminowego?

Klienci potwierdzają fakt, że jednorazowa miesięczna opłata z tytuły wynajmu długoterminowego pojazdów, często okazuje się być niższa od kwoty za ratę leasingową. Dodatkowo, na ten czynsz składa się również zapewnienie serwisowania oraz ubezpieczenia samochodów. Przedsiębiorca ma prawo, aby wydatek ten został wliczony do kosztów uzyskania przychodu, zatem niesie to za sobą korzyści podatkowe. Co więcej, nie jest to rozwiązanie na wyłączność dla sporych przedsiębiorstw, ponieważ odnotowuje się coraz większe zainteresowanie tą opcją ze strony małych firm, a także klientów indywidualnych.

Dlaczego niektórzy nie decydują się na najem długoterminowy?

Warto wiedzieć, że podpisanie umowy zobowiązuje nas do przestrzegania pewnych zasad, które często wiążą się z przebiegiem samochodu, np. w przeciągu roku lub miesiąca. Najlepiej poszukiwać ofert takich firm, które nie zawierają w swoich umowach tzw. kilometrówek. Jeśli okres obowiązywania umowy musi ulec skróceniu, to klient ponosi wszelkie związane z tym konsekwencje finansowe.

Z pewnością nie można zapomnieć o niezwykłej dbałości o nasz pojazd, gdyż ten musi zostać oddany do firmy finansującej w zadowalającym stanie. Klient odpowiada również za wszystkie usterki i szkody, które wynikają z jego winy. To coś, co należy mieć zawsze na uwadze, a zaleca się dodatkowo, aby warunki umowy były przez nas dokładnie analizowane. W wyniku pewnych niedopatrzeń, narażamy się przecież na dość poważne konsekwencje, które mogą wpłynąć na zasobność naszego portfela.

Recommended Articles