Mimo, że wiele osób prowadzących działalność gospodarczą decyduje się obecnie na leasing, bo jest to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie samochodu bez inwestowania własnych pieniędzy, to warto wiedzieć, że jest dużo innych możliwości. Jedną z nich jest na przykład wynajem długoterminowy renault. Dlaczego  warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Czemu jest to niekiedy dobra opcja?

Wynajem długoterminowy – jakie ma zalety?

To, czy zdecydujemy się na wynajem długoterminowy renaulta czy na leasing w dużej mierze powinno zależeć od tego, jakie potrzeby ma nasza firma. Jeśli nie przewidujemy pozyskania samochodu na własność dla firmy, czy do celów prywatnych, wówczas wynajem będzie korzystniejszą opcją. Po pierwsze ze względów finansowych, po drugie dzięki temu o nic nie będziemy musieli się martwić. To po stronie firmy wynajmującej nam samochód będą leżeć takie zadania, jak regularne serwisowanie, wymiana części na nowe itp. Co więcej, gdy dojdzie do stłuczki i usterki pojazdów, wówczas będziemy mogli liczyć na samochód zastępczy. To świetna opcja dla tych przedsiębiorców, dla których samochodów jest głównym narzędziem pracy i chcą rozwijać biznes nie martwiąc się o żadne bieżące sprawy. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba tracić czasu na sprawy związane z utrzymaniem samochodu w dobrym stanie, bo wszystkie takie rzeczy załatwia za nas firma. W tym przypadku nie mamy obowiązku wykupić pojazd po zakończeniu umowy, po prostu oddajemy go do właściciela, czyli firmy wynajmującej. 

Najem długoterminowy – zasady

W przypadku decyzji o wynajmie długoterminowym renaulta trzeba mieć na uwadze kilka zasad. Po pierwsze mamy możliwość oddania samochodu po okresie wygaśnięcia umowy i wynajmie nowego auta. Oczywiście nic nie stoi również na przeszkodzie, aby móc wykupić użytkowany samochód, przy czy w tym wypadku cena może być wysoka. Jeśli myślimy o zachowaniu auta po okresie spłaty rat to dużo lepszą opcją będzie leasing. 

Jaki samochód wynająć?

Decydując się na wynajem auta, należy zastanowić się, jaki model będzie dla naszej firmy i dla nas najkorzystniejszy. Dobrą opcją jest na przykład wynajem długoterminowy renaulta, bo to samochód naprawdę bardzo uniwersalny, wygodny, co więcej zazwyczaj bezawaryjny. Świadczy o tym chociażby fakt, że na polskich drogach można spotkać bardzo dużo takich samochodów. Oczywiście wybór jest duży, bo poza najmem długoterminowym renaulta, warto wziąć pod uwagę takie takich producentów, jak toyota, audi, suzuki czy dacia. Obecnie w sieci bez problemu można znaleźć rankingi najczęściej leasingowanych i wynajmowanych samochodów, co znacznie może ułatwić i przyspieszyć naszą decyzję.

Recommended Articles